Jak si vybrat žebřík

Jednou z hlavních příčin úrazů při práci ve výškách je ztráta stability. Je to výsledek použití nesprávného žebříku, který je pro daný úkol příliš krátký nebo nevhodný, takže výběr správného žebříku je z hlediska bezpečnosti velice důležitý.

Níže jsou uvedeny čtyři klíčové prvky, které Vám pomohou vybrat ten správný žebřík pro danou práci. 

1. Výška

Při výběru žebříku pro daný úkol musíte vzít v úvahu výšku, ve které budete pracovat, a výšku, do které můžete bezpečně dosáhnout. Doporučujeme vždy vybrat žebřík o něco vyšší, než je potřeba, abyste se vyhnuli nadměrnému dosahování. Při práci dodržujte pokyny pro bezpečné použití žebříku.

Naše bezpečná pracovní výška je uvedena na základě průměrné výšky člověka  (1,75 m).

                                                                                                             

                             Štafle                               
Werner štafle 
Maximální výška stání je 3 nášlapy od vrcholu štaflí.(včetně vrcholu)
U schůdků s platformou je maximální výška stání platforma   

 

 

Výsuvné žebříky

Werner prodlužovací žebřík

Maximální výška stání je 4 příčky od vrcholu
 
2. Použití
 
Vždy si vyberte správný standard žebříku pro danou práci. Žebříky Werner musí v případě potřeby splňovat nový standard EN131, přičemž žebříky mají nosnost 150 kg.
 

Pokud budete žebříky používat pro komerční účely, musíte použít žebříky, které byly testovány pro profesionální použití s nosností 150 kg. Pokud však budete chtít používat žebříky v soukromém bytě pro nekomerční účely, můžete použít žebříky certifikované pro jiné než profesionální použití. 

Více o certifikátu EN131 zde

3. Materiál

Pokud jde o žebříky, výběr materiálu je obvykle první rozhodnutí.

V závislosti na typu a stylu Werner vyrábí žebříky ze sklolaminátu, hliníku a v některých případech oceli - a pro podkrovní žebříky používá materiál dřevo. Materiály, které jsou použity, byly vybrány pro jejich speciální vlastnosti, například sklolaminát je nevodivý pro elektřinu, hliník je lehký. Podívejte se na náš úplný sortiment a zjistěte, proč na materiálech záleží.

                                                               Co jsou Sklolaminátové žebříky Werner

                         Sklolaminátové žebříky zde                               

 Co jsou hliníkové žebříky WernerHliníkové žebříky zde

 

 4. Jedinečná řešení produktů

Vyberte si správný styl žebříku, který vám pomůže bezpečně a rychle dokončit práci. Werner disponuje celou řadou žebříků a přístupovým zařízením, které vám pomohou pracovat bezpečně a efektivně.

Nový žebřík si můžete vybrat podle typu projektu, na kterém pracujete - například práce s elektřinou nebo malování a zdobení na schodech.